Inwestycja Traugutta

Realizacja RCS Nieruchomości

Adres:

Traugutta, Wrocław

Rodzaj:

Mieszkanie

Rok projektu:

2021

Powierzchnia:

122 m. kw.

ROI:

57,46%

Właściciele nieruchomości w ścisłym centrum Wrocławia postanowili sprzedać nieruchomości po otrzymaniu spadku. Nieruchomość wymagała kapitalnego remontu oraz zmian funkcjonalnych, które ułatwiłyby jej sprzedaż.

17.05207

51.10247

Proces

Realizacja projektu

Wyzwanie
plusminus

Największym wyzwaniem był stan nieruchomości oraz jej duża powierzchnia użytkowa, która utrudniała sprzedaż nieruchomości po cenach rynkowych.

Podejście
plusminus

Najistotniejszym aspektem realizacji było przygotowanie odpowiedniej formy prawnej i uzyskanie pozwolenia na budowę tak, aby inwestycję można było wydzielić na 3 odrębne mieszkania z własnymi wpisami w księdze wieczystej. Kolejną kwestią było zaaranżowanie świetlika pod łazienkę do jednego z mieszkań. Dzięki odpowiednim projektom budowlanym uzyskaliśmy zgodę na zabudowę świetlika i uzyskanie dodatkowych 5 m. kw. powierzchni użytkowej co przełożyło się na wyższy zwrot z inwestycji. Dzięki odpowiedniej ekipie budowlanej realizację inwestycji udało się zamknąć w ciągu 8 miesięcy.

Rezultat
plusminus

Wynikiem inwestycji było uzyskanie 3 odrębnych prawnie mieszkań, które można sprzedać na rynku. 3 mieszkania średnio-miesięcznie przynoszą 14,000 zł, a zwrot z inwestycji wynosi 57,46%.

No items found.