Sprawdzone biura nieruchomości we Wrocławiu 2023

Wrocław - historyczny skarb Niziny Śląskiej, miasto 12 wysp i 112 mostów, cieszy się statusem jednego z najbardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania, czy prowadzenia biznesu w Polsce. Zainteresowanie gruntami, budynkami i lokalami nad Odrą nie słabnie, co potwierdza niemal każde biuro nieruchomości. Wrocław jest miastem, w którym działa wielu takich pośredników. Trzeba jednak zaznaczyć, że agencje nieruchomości z Wrocławia i okolic, świadczą usługi na skrajnie różnych poziomach. Nie wszystkie są równie godne polecenia. Z tego względu, postanowiliśmy wymienić sprawdzone biura nieruchomości we Wrocławiu i podpowiedzieć, jak wybrać dobrego pośrednika na lokalnym rynku. 

Rynek nieruchomości we Wrocławiu wciąż notuje wzrosty!

Pośrednicy nieruchomości z Wrocławia nie mogą narzekać na nudę. Na działki, domy, budynki komercyjne, lokale mieszkalne i użytkowe na terenie miasta i w okolicach, polują dosłownie tysiące potencjalnych nabywców. Wysoki popyt na nieruchomości w stolicy Śląska, dotyczy zarówno tych z drugiej ręki, jak i rynku pierwotnego. Nic zatem dziwnego, że ceny nieruchomości we Wrocławiu rosną. Pomimo zeszłorocznych obniżek, znów poszybowały w górę.

Zgodnie z raportem NBP z I kwartału 2023 roku, m2 mieszkania nad Odrą kosztuje od 9,5 do 10,5 tysiąca złotych. Statystyki portalu ogłoszeniowego Oto Dom mówią o jeszcze wyższych kwotach. Trend ten potwierdza zresztą doświadczenie naszego biura nieruchomości. Wrocław to miasto, w którym na sprzedaży działki, budynku lub lokalu, można naprawdę sporo zarobić. Tym więcej, im lepsze biuro nieruchomości do współpracy się wybierze. 

Rzetelne biura nieruchomości we wrocławiu

Korzyści wynikające z wyboru rzetelnego  biura nieruchomości 

Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by samodzielnie dokonać sprzedaży lub zakupu nieruchomości we Wrocławiu. Pozostaje tylko pytanie, czy warto, skoro współpraca z agencją umożliwia wynegocjowanie wyższej (przy sprzedaży) lub niższej (przy zakupie) ceny. Pośrednicy posiadają obszerną wiedzę, bogate doświadczenie, profesjonalne narzędzia i wyćwiczone umiejętności negocjacyjne, które są nieocenionym wsparciem w tej materii. 

Szansa na uzyskanie atrakcyjnej ceny nieruchomości to tylko jeden z powodów, dla których warto współpracować z jednym z nich. Do zalet korzystania z usług rzetelnego biura nieruchomości należą także: 

  • bezpieczeństwo transakcji - agenci samodzielnie weryfikują stan prawny nieruchomości i wspierają klientów w dopełnieniu wszelkich formalności.
  • oszczędność czasu i wygoda - pośrednicy sami tworzą, publikują i promują ogłoszenia oraz obsługują prezentacje dla potencjalnych nabywców.
  • dodatkowe wsparcie - najlepsze biura nieruchomości z Wrocławia oferują też inne korzyści, takie jak np. wsparcie w pozyskaniu kredytu, czy tzw. home staging

Co wziąć pod uwagę przy wyborze biura nieruchomości? Wrocławianie, wymagajcie więcej! 

Wymienione wyżej korzyści podkreśla niemal każde biuro nieruchomości. Wrocław jest jednak dynamicznie rozwijającym się, nowoczesnym miastem, w którym od agencji nieruchomości powinno się oczekiwać znacznie więcej. Warto zwrócić uwagę na to, czy oferuje jakiekolwiek usługi dodatkowe, takie jak choćby wspomniane wsparcie w pozyskaniu kredytu, czy przygotowaniu do sprzedaży.

Przy wyborze kontrahenta, dobrze także zapoznać się z opiniami klientów, którzy korzystali już z usług rozważanego biura nieruchomości. Wrocław jest dużym miastem i naprawdę rzetelne agencje nieruchomości działające na jego terenie, powinny posiadać pokaźne portfolio recenzji od zadowolonych klientów. Z opiniami klientów naszego biura można zapoznać się w dalszej części artykułu. 

Cechy najlepszych biur nieruchomości z Wrocławia

Nie wszyscy pośrednicy nieruchomości zapewniają obsługę na równie wysokim poziomie. Niestety, niektóre agencje nieruchomości we Wrocławiu i okolicach, wciąż działają w oparciu o standardy z lat 90. Co gorsza - bywa, że nie podchodzą do swojej pracy w sposób profesjonalny. Czasem zdarza się, że wprowadzają klientów w kosztowne błędy.

Agencja RCS i inne sprawdzone biura nieruchomości we Wrocławiu, które za chwilę polecimy, zdecydowanie wyłamują się z tego grona. Pracują w nich rzetelni i wysoce zaangażowani specjaliści z wieloma sukcesami zawodowymi. Ponadto, każde polecane przez nas biuro nieruchomości, proponuje szereg atrakcyjnych usług dodatkowych i cieszy się uznaniem, które potwierdzają opinie jego zadowolonych klientów.

sprawdzone biura nieruchomości we wrocławiu

Sprawdzone biura nieruchomości we Wrocławiu

Poza naszą agencją, którą polecamy wszystkim pragnącym korzystnie sprzedać lub kupić nieruchomość na Śląsku, rekomendujemy też trzy inne działające lokalnie firmy. Oto sprawdzone biura nieruchomości z Wrocławia, które możemy polecić:

Samodzielna specjalistka od klimatycznych mieszkań i domów na terenie Wrocławia i okolic, która znajdzie dla Ciebie miejsce, w którym się zakochasz. W ofercie agentki dostępne są też działki na Śląsku i atrakcyjne lokale i nieruchomości użytkowe. 

Grupa kilkunastu strategów specjalizujących się w zarządzaniu najmem, pozyskiwaniu nieruchomości z licytacji komorniczych oraz wsparciu w uzyskiwaniu kredytów hipotecznych i zawieraniu umów kredytowych z najpopularniejszymi bankami.

  • Novena S.C.
    Zespół agentów nieruchomości z dwudziestoletnim doświadczeniem rynkowym oferujący nie tylko wsparcie w zakupie i sprzedaży nieruchomości na Śląsku, ale też pomoc prawną dla trudnych nieruchomości oraz sprawną obsługę klientów zza granicy. 

Są to rzetelne agencje obrotu nieruchomościami, które, podobnie jak nasza, świadczą usługi na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszamy Cię jednak do skorzystania z oferty RCS. Tym bardziej, że możemy zaproponować Ci znacznie więcej od innych firm działających na tutejszym rynku. Jesteś ciekaw, co takiego? Czytaj dalej!

Usługi oferowane przez agencję nieruchomości RCS

W ramach współpracy z RCS, możesz liczyć na mnóstwo korzyści, których nie uświadczysz u innych agencji pośredniczących w zakupie i sprzedaży nieruchomości. Do aspektów, które wyróżniają naszą ofertę, należą

Fachowa i bezpłatna wycena nieruchomości

Wykorzystujemy nowoczesne narzędzia do wyceny nieruchomości, dzięki którym precyzyjnie określamy ich rzeczywiste wartości, co pozwala nam na skuteczne negocjacje ich cen. Z nami nie będziesz musiał wróżyć z fusów! Od razu poznasz orientacyjną wysokość Twojego zysku ze sprzedaży nieruchomości, a w przypadku jej zakupu - dowiesz się, na jaką cenę transakcyjną warto ostatecznie przystać. 

Doskonałe przygotowanie nieruchomości do sprzedaży 

Polecamy naprawy i renowacje, które podniosą wartość nieruchomości i uczynią je bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych nabywców. Oferujemy profesjonalny home staging, darmowe wirtualne spacery i bezpłatne certyfikaty energetyczne, które zwiększają zainteresowanie obsługiwanymi przez nas nieruchomościami. Dzięki przemyślanej strategii, sprzedaż przebiega nadzwyczaj szybko - 80% naszych ofert jest akceptowanych w mniej niż 3 miesiące!

Wsparcie na każdym etapie zakupu nieruchomości

Pomagamy naszym klientom na każdym etapie procesu zakupu wymarzonej nieruchomości. Identyfikujemy potrzeby, przeglądamy i porównujemy oferty, przeprowadzamy owocne negocjacje i pilnujemy dopełnienia wszelkich formalności. Dokonujemy także napraw i remontów domów, mieszkań i lokali we współpracy z zaufanymi wykonawcami - również w standardzie “pod klucz”.

Opinie o naszym biurze nieruchomości we Wrocławiu

Nasz profesjonalizm, ponadprzeciętne zaangażowanie i szeroki zakres świadczonych usług, zostały docenione przez wiele osób, z jakimi dane nam było współpracować. Umieszczone w różnych miejscach na naszej stronie internetowej opinie potwierdzają, że jesteśmy jedną z najlepszych agencji nieruchomości z Wrocławia. Serdecznie dziękujemy za wyrazy uznania! 

RCS - rzetelne biuro nieruchomości z Wrocławia, z którym warto współpracować! 

Dzięki lekturze tego tekstu wiesz już, które agencje nieruchomości we Wrocławiu są warte uwagi i czego można się po nich spodziewać. Poznałeś też atuty naszej oferty i przekonałeś się, że jesteśmy rzetelnym biurem pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, które cieszy się pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. 

Zapraszamy Cię zatem do podjęcia kontaktu w Twojej sprawie. Sprawdź, jak to jest współpracować z najlepszymi pośrednikami nieruchomości na Śląsku! Wypełnij formularz kontaktowy, a jeden z naszych agentów oddzwoni do Ciebie. Możesz też skorzystać z podanego przez nas numeru telefonu, czy maila, które umieściliśmy w dolnej sekcji strony. Wspólnie spełnimy Twoje marzenia!

Polecane artykuły